Věci nezačaly přesně tak, jak byste mohli doufat, jak Medvědi, chybí 3 OL starters, neměli výhodu jarního tréninku pro zbrusu nový trenérský štáb a nehráli zápas po třech různých zrušeních rádoby úvodních zápasů, dali TD při úvodní jízdě Kansasu a prohrávali 7:0, ale po 31 bodech v řadě už o zápase nebylo pochyb. Ve stejný den, kdy Texas Tech nasázel Texasu 56 bodů v prodloužení, Mike Leach představil SEC Air Raid v jeho nejčistší podobě, když doma porazil úřadující národní šampiony dvouciferným rozdílem, dva různé zápasy SEC skončily v poločase 7:5 a Oklahoma prohrála senzačně s Kansas State poté, co ve druhém poločase výrazně přidala, mají Medvědi skóre 1:0. Dave Aranda je oficiálně prvním nepokračujícím (což znamená, že není šéfem) trenérem Bayloru, který vyhrál svůj první zápas od roku 1993, kdy ho trénoval Chuck Reedy!

Ofenzivně Baylor vypadal v prvním poločase většinou nesynchronizovaně, hlavně kvůli výše zmíněným chybějícím hráčům v základní sestavě a nedostatku herního času proti lidem, kteří také neoblékají zelenou a zlatou barvu. Brewer se ve druhé čtvrtině trochu potloukl a nedostal příležitost provětrat to, než se hra vymkla z rukou, což znamená, že Tyquan Thornton zcela chyběl. Ale na světlé straně, jsme měli nula turnovers pro celý zápas, Trestan Ebner vypadal jako každý kousek zbraně jsme očekávali, že bude s celkem čtyřmi touchdownů – jeden spěchání, jeden příjem, a dva na výkopu vrátil (vázání ho na kariéru rekord pro výkop vrátil TDs mezi Baylor hráči jen na základě tohoto zápasu) – a téměř 300 all-purpose yardů, a John Lovett ukázal, proč je vedl tým v běhu každý z posledních dvou let. Oba také dostali příležitost střídat z wildcatu, což asi nikdo nečekal. Musíte si myslet, že Baylor OC Larry Fedora čekal na příležitost vytáhnout to od doby, kdy ho v roce 2015 v Russell Athletic Bowl upekl Johnny Jefferson, který podle některých stále běhá.

Než se přesuneme dál, krátké gifové intermezzo Ebnerova druhého návratového TD, díky němuž se stal prvním hráčem v historii Bayloru, který má dva návratové TD jakéhokoli typu v jednom zápase (h/t Davidu Kayeovi na Twitteru za tuto informaci):

Defenzivně Baylor odevzdal TD na prvním disku hry (který byl prodloužen hrubým trestem, jedním z několika osobních faulů) a pak už jen málo. Po tomto úvodním útoku Kansas do konce třetí čtvrtiny, kdy byl stav 31:7, pokračoval v útoku typu turnover-on-downs, punt, punt, punt, turnover-on-downs, punt, punt, punt. Jalen Pitre, Ten, který zůstal, a Terrel Bernard byli nejsvětlejšími body na této straně, ale William Bradley-King, který přestoupil ze státu Arkansas, dělal přesně to, co jsme od něj očekávali, při přihrávkách na třetí downy, a obrana celkově obdivuhodně brzdila útok Kansasu až do doby, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto. Celkově jsem byl s jejich výkonem spokojen a ohromen Bernardem, který byl celý zápas po celém hřišti. Zatím nemáme jeho oficiální statistiky, ale musel mít tucet zákroků a minimálně jeden sack – ten, který způsobil safety. Tenhle:

Nemůžu se dočkat, až uvidím oficiální statistiky tackles-for-loss a sacks za celý tým. Bude jich docela dost. Zajímavá bude také zpráva o účasti, protože se zdálo, že jsme v obraně střídali docela dost hráčů na základě down and distance.

Pokud byste chtěli hledat místa, kde se Baylor musí bezpodmínečně zlepšit, aby mohl porážet týmy Big 12, které nejsou z Kansasu, jedno vám vyskočí: penalty. Baylor jich měl v prvním poločase 8 za 95 yardů, a přestože se jim podařilo ve druhém poločase nemít žádné, proti lepším týmům to nepomůže, zejména když prodlužujete útočné akce hrubými zákroky a podobně. Dalším problémem je útočná řada, od které bych očekával okamžité zlepšení, jakmile se vrátí 3 chybějící hráči z dnešního zápasu. Ale hlavně jsou to penalty a celková efektivita útoku, a tyto věci by se měly zlepšit, jak tým bude získávat zkušenosti ve skutečných zápasech. Kdybychom chtěli hledat místa, kde bychom měli být extrémně nadšení, tak kromě zmíněného Ebnera a Lovetta pochybuji, že bude tolik zápasů, kde Brewer skončí s pouhými 24 pokusy na 145 yardů a některé z našich nejlepších zbraní (Thornton, Josh Fleeks atd.) nedostaly reálnou šanci ukázat, co umí. Tahle bojová stanice ještě ani není plně funkční.

Gratulujeme Daveu Arandovi k prvnímu vítězství v jeho trenérské kariéře a jemu a zbytku jeho týmu k prvnímu vítězství v sezóně 2020 a jejich (pro některé současnému) působení ve Waco. Pokud se do té doby nestane nic s testováním nebo sledováním kontaktů, nastoupí Medvědi k dalšímu zápasu příští sobotu v Morgantownu proti Západní Virginii!“