William Clyde Elliot II vám možná nic neříká, ale Chase Elliott, 23letý automobilový závodník, je určitě někdo, o kom jste slyšeli. Narodil se ve znamení zvěrokruhu Střelce 28. listopadu 1995 v Dawsonville v americké Georgii a v současné době je jedním z nejnadějnějších jezdců v seriálu NASCAR.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu
.

Slunce venku v Poconu, odjezd ve 2 hodiny:30 východně. Nalaďte si to, pokud vás to zajímá, a pokud ne… tak to nedělejte. Šťastnou neděli #di9

Příspěvek sdílený Chase Elliott (@chaseelliott9) 29. července 2018 v 7:09 PDT

Rodinný život

Chaseův otec Bill byl jedním z nejúspěšnějších automobilových závodníků NASCAR. Během své kariéry byl známý jako Úžasňák Bill z Dawsonville a pro svého syna byl jedním ze vzorů. Chase po svém otci zdědil talent, vášeň pro rychlost a adrenalin.

Chase v současnosti závodí za volantem vozu Chevrolet Camaro ZL1 s číslem 9 v seriálu Monster Energy NASCAR Cup. Tento mladý jezdec nejenže překonal úspěchy svého otce, ale také získal řadu ocenění a poct jako jeden z nejmladších šampionů NASCAR.

Chase Elliott má dvě starší nevlastní sestry z otcovy strany, Lauren Star a Britanny. Jeho maminka Cindy, bývalá fotografka časopisů „Illustrated“ a „Scene“, je manažerkou rodiny Elliottových a ředitelkou sociálních médií.

Vzdělání

Chase Elliott začal svou kariéru v mladém věku, ale vzdělání nezanedbával. Vzhledem k tomu, že závodit začal ve 13 letech (v 6. třídě), bylo pro teenagera poměrně náročné sladit kariéru a vzdělání, protože často zameškal vyučování, ale Chaseovi se to podařilo. V roce 2014 odmaturoval na Kings Ridge Christian School, ale o studiu na vysoké škole neuvažoval, protože se již rozhodl věnovat závodní kariéře. V rozhovoru pro USA Today Sports Chase řekl:

„Když si vzpomenete na školu, nevzpomenete si na mnoho hodin, kdy jste zůstávali vzhůru do noci a učili se na testy. Budou mi chybět dobré časy, smích se všemi kamarády. Po školní stránce rozhodně ne. Rozhodně to pro mě nebyla ta nejpříjemnější věc. Rozhodně bych raději závodil.“

Chase Elliott

Cesta ke slávě

Podle oficiálních údajů začala kariéra Chase Elliotta oficiálně ve 14 letech, v roce 2009 v sérii X-1R Pro Cup stock car. Po 11 závodech měl na kontě jediné vítězství a 10 umístění v první desítce.

V následujícím roce vyhrál na své cestě šampionáty Blizzard Series, Miller Lite a Gulf Coast a byl vyhlášen nováčkem roku Georgia Asphalt Pro Late Model Series. V roce 2011vyhrál Snowball Derby, nejmladší šampion v historii tohoto závodu, a v témže roce podepsal tříletou smlouvu se společností Hendricks Motorsports a začal závodit v sérii Stock car touring.

Kariéra v seriálu Stock Car Touring

V první a druhé sezóně Chase startoval v seriálu K&N Pro Series ve východní a západní divizi a zaznamenal drobné úspěchy, jedno třetí a jedno čtvrté místo; po havárii skončil v jednom ze závodů na 17. místě.

V roce 2013 Elliott vyhrál závod The Tricky Triangle na okruhu Pocono Raceway, načež ARCA Racing Series udělala ústupek a umožnila účast sedmnáctiletého Chasea, který se tak stal nejmladším vítězem v historii superspeedwayových závodů ARCA.

Dlouhý den. V závodě v Atlantě skončil s vozem NAPA Chevrolet na 19. místě.

Vysílá Chase Elliott v neděli 24. února 2019

Přestup do národní série NASCAR

V roce 2013 se Chase Elliott osvědčil jako úspěšný jezdec závodů trucků, když si jako nejmladší účastník vyjel pole position na UNOH 200 v Bristolu v Tennessee a poté vyhrál podezřelý závod poté, co v poslední zatáčce zdemoloval jednoho ze svých soupeřů v závodě Chevrolet Silverado 250 v Burketonu v Ontariu.

Poté si Chase dal od truckových závodů krátkou pauzu až do roku 2016; po vítězství v závodě Alpha Energy Solutions 250 v Henry County v Ridgeway ve Virginii v roce 2017 se Elliottovi v truckových závodech výrazněji nedařilo.

Od ledna 2014 se tento mladý jezdec stal součástí NASCAR Xfinity Series. Během tohoto roku vyhrál závody O’Reilly Auto Parts 300, VFW Sports Clips Help a Hero 200, EnjoyIllinois.com 300 atd. Rok zakončil jako nejmladší šampion Nationwide Series.

Debut v pohárové sérii

V roce 2015 se Chase Elliott zapojil do nejvyšší soutěže NASCAR, známé jako Monster Energy Cup Series, ale v té sezóně bez výraznějšího úspěchu, přestože jako nováček roku měl pole position pro závod Daytona 500; přestože vedl, kvůli skluzu mimo trať závod dokončil mezi chvostem. Díky dostatečnému počtu umístění v první pětce a desítce však Elliott zakončil letošní sezónu jako pátý v konečném pořadí a kvalifikoval se do play-off NASCAR a skončil na 10. místě.

V loňském roce bylo nejvýraznějším úspěchem mladého Chase v jeho šesté sezóně kariéry vítězství v Monster Cup Series ve Watkins Glen. Brzy také vyhrál další dva závody, Gander Outdoors 400 v Doveru a Hollywood Casino 400 v Kansas City v Kansasu.

Čistá hodnota

Od roku 2016, kdy se stal součástí Sprint Cup Series, přilákal Chase Elliott řadu sponzorů, například NAPA, Mountain Dew, 3M, Good Year a mnoho dalších. Jako poslední se k Elliotovu týmu připojila společnost Hooters, všichni významně přispívají, takže jeho čisté jmění zdroje odhadují na 2 miliony dolarů, což se zdá být jisté, že v budoucnu půjde ještě výš.

Je Chase Elliott svobodný?

Ačkoli je mladý a atraktivní, Chase Elliott není známý bouřlivým milostným životem. Ačkoli nikdo přesně neví, jak dlouho, užívá si vztah se studentkou Kaylie Greenovou; vypadají jako milenecký pár, protože se často objevují na veřejnosti. Kaylie Chase sleduje a podporuje při závodech – se závoděním je docela dobře obeznámena, protože její otec a bratr jsou také jezdci NASCAR.

Fyzická charakteristika

Chase Elliott je tmavovlasý kluk, vysoký asi 1,78 cm a vážící 145 liber (66 kg). Jako jeden z nejmladších účastníků soutěží NASCAR Chase určitě přitahuje pozornost svým vzhledem, protože je vždy veselý a usměvavý.

Oběd nebo večeře @Hooters je dnes na mě přátelé. Nezapomeňte si ke křídlům dát @MountainDew. Podrobnosti najdete na https://t.co/qHEGszOFmm. pic.twitter.com/nC1WKsY9F0

– Chase Elliott (@chaseelliott) 22. října 2018

Zajímavá fakta

• Chase Elliott ve volném čase rád hraje videohry. Je fanouškem hry Fortnite a fotbalového týmu z Georgie Atlanta Braves.
  • Podle jeho maminky Cindy je Chase stejný jako jeho otec – rád vyhrává, ale umí stylově a důstojně prohrávat.
  • Rad létá letadlem a má pilotní průkaz.
  • Do roku 2018 měl Chase číslo vozu 24, které měl v soutěžích v nižších soutěžích, než bylo změněno na 9, na počest jeho táty Billa.
  • Hostoval v televizních pořadech „Ridiculousness“ a „The Dude Perfect Show“.
  • Byl na obálkách mnoha automobilových časopisů – „NASCAR Illustrated“, „Georgia Magazine“ atd.
  • Chase Elliott se podílel na synchronizaci několika animovaných filmů a videoher.
  • Obdivuje hvězdného jezdce NASCAR Tonyho Stewarta.