Dallas Cowboys se v pondělí dohodli s bývalým trenérem Atlanty Danem Quinnem na pozici defenzivního koordinátora a předali tak jednotku, která patřila k nejhorším v historii klubu, člověku, který si vybudoval reputaci na obraně v Seattlu.

Quinn byl na horkém křesle u Falcons už před začátkem sezony (0-5), kdy se Atlanta stala prvním týmem v historii NFL, který prohrál dva zápasy po sobě poté, co ve čtvrté čtvrtině vedl alespoň o 15 bodů. Jednu z těchto porážek utrpěli Cowboys.

Padesátiletý Quinn nahradil Mikea Nolana, který vydržel pouhou jednu sezonu jako nejdůležitější nájemce prvního trenéra Mikea McCarthyho. Dallasu povolil rekordních 473 bodů (29,6 na zápas) a skončil na 31. místě v NFL v obraně proti útokům, přičemž skončil s bilancí 6-10. Cowboys také propustili trenéra obranných řad Jima Tomsulu.

Modrá hvězda

Středobod vesmíru Dallas Cowboys.

Dallas se kvůli pandemii snažil zavést nové schéma bez osobní práce během mimosezónního období a obranu trápily zkažené úkoly spolu s otázkami ohledně úsilí, zatímco tým začal 3-9. Majitel Jerry Jones naznačil, že se Cowboys snažili změnit příliš mnoho vzhledem k omezením, která přinesl COVID-19.

McCarthy nikdy nenazval dallaské schéma 3-4, i když k němu mělo blíže než k přístupu 4-3, který se s Quinnem zřejmě vrátí. Jeho hlavní prioritou bude opravit obranu proti běhání, která dvakrát téměř odevzdala 300 yardů po zemi za zápas.

Dallas povolil rekordních 307 yardů v běhu při prohře s Clevelandem 49:38.
Kowboys přešli na 4-3 v roce 2013, kdy do týmu nastoupil Rod Marinelli a nakonec se stal koordinátorem obrany. Marinelli odešel spolu s trenérem Jasonem Garrettem po sezoně 2019, kdy Dallas nesplnil vysoká očekávání a nepostoupil do play-off.

Quinn byl najat v Atlantě v roce 2015 po dvou sezonách ve funkci obranného koordinátora Seattlu. Seahawks v obou letech postoupili do Super Bowlu, přičemž první ročník vyhráli s Quinnem, který dohlížel na obranu „Legion of Boom“, v níž působili hvězdní obránci Richard Sherman, Kam Chancellor a Earl Thomas spolu s linebackerem Bobbym Wagnerem.

V Quinnově druhé sezoně se Falcons podruhé v historii klubu dostali do Super Bowlu. Před čtyřmi lety Atlanta ve druhém poločase promarnila náskok 28:3 a prohrála s New Englandem 34:28 v prodloužení.

Quinn měl v Atlantě celkovou bilanci 43-42, ale od začátku sezony 2018 jen 14-23 bodů. Od roku 2001 strávil Quinn všechny roky kromě dvou trénováním v NFL. Před příchodem k Seahawks byl dvě sezony obranným koordinátorem Floridy. Před odchodem na Floridu byl Quinn dva roky trenérem obranných řad v Seattlu.

Kliknutím sem si můžete poslechnout nejnovější díl podcastu NBC 5 Sports.