Chase Elliott bude obhajovat vítězství ve Watkins Glen v roce 2018 z pole position.

Při sobotní dvoukolové skupinové kvalifikaci zajel jezdec týmu Hendrick Motorsports s vozem Chevrolet Camaro kolo o rychlosti 127,297 km/h (69,287 s). Loňské Elliottovo vítězství ve Watkins Glen bylo jeho prvním v seriálu Monster Energy NASCAR Cup.

Pole position je pro Elliotta třetí v sezoně a sedmá v kariéře. Je to také jeho první v závodě ve Watkins Glen.

Elliotta v první řadě doplní jeho kolega z týmu Hendrick William Byron, který zajel čas 127,144 mph.

Zbytek první pětice tvořili Kyle Busch (126,976 mph), Martin Truex Jr. (126,861 mph) a Kyle Larson (126.779 mph).

V první desítce se umístili Denny Hamlin (126,726 mph), Kurt Busch (126,300 mph), Jimmie Johnson (126,124 mph), Aric Almirola (125,928 mph) a Brad Keselowski (125,926 mph).

Do finále postoupili také Michael McDowell a Ricky Stenhouse Jr. Byli 11., resp. 12. nejrychlejší.

Mezi vyřazenými po prvním kole kvalifikace byli Clint Bowyer (13.), Erik Jones (14.) a Kevin Harvick (15.).

Jones zastavil první kolo kvalifikace, když zastavil v první zatáčce. Jeho Toyotě Joe Gibbs Racing praskla pneumatika a byla odtažena zpět do garáže, aby nedošlo k jejímu roztržení. Protože Jones nedokončil ani kolo, NASCAR nechal tým nasadit na Camry č. 20 novou pneumatiku a vrátit se na trať.

Další vzadu byl Alex Bowman na 17. místě a Ryan Blaney na 19. místě. Jezdci, kteří se kvalifikovali mimo první dvacítku, byli Joey Logano na 21. místě, Ryan Newman na 25. místě a Austin Dillon na 28. místě.

Všechny výsledky kvalifikace jsou neoficiální, protože v neděli ráno proběhne kontrola po kvalifikaci.