NFL

Rams

Divizní kolo play-off NFL 2021 je především o soubojích rozehrávačů.

VÍCE:

V playoff NFL 2021 se během dvou dnů odehraje šest zápasů divokých karet, které by měly fanouškům NFL přinést přehršel vzrušení. Indianapolis a Buffalo zahájí akci v sobotu ve 13:05 SEČ. Los Angeles a Seattle se potřetí střetnou v 16:40, což připraví zápas v hlavním vysílacím čase mezi Tampou Bay a Washingtonem ve 20:15.

Neděle nabízí další trojici zápasů. Baltimore a Tennessee se střetnou v odvetě loňského divizního play-off AFC ve 13:05. Chicago se utká s New Orleans v 16:40. Cleveland se poprvé od roku 2003 představí v play-off proti konkurenčním Steelers ve 20:15.

NFL picks, predictions for 2021 divisional playoff games

• Los Angeles Rams at Green Bay Packers (-7)

Sobota, 16:35 hod.m., FOX

Packers mají výhodu domácího prostředí a úkolem Aarona Rodgerse je najít způsob, jak zaútočit na dominantní obranu Rams. Očekává se, že Aaron Donald (žebra) bude hrát, a tento vnitřní tlak bude klíčový proti útočné linii Green Bay, která byla silnou stránkou týmu. Sean McVay a Matt LaFleur se dobře znají, takže tento šachový zápas bude zábavné sledovat na obou stranách. Nakonec je to obrana Green Bay – která v posledních šesti zápasech povolila 25 nebo méně bodů -, která si ve druhém poločase ukradne pozornost. Rodgers si vyslouží cestu do svého pátého zápasu o titul mistra NFC a svého prvního na hřišti Lambeau Field. Nebude to snadné.

Pick: Packers 30, Rams 24

jackson-rg3-121520-getty-ftr

• Baltimore Ravens v Buffalo Bills (-3)

Sobota, 20:15, NBC

Bills vyhráli sedmkrát v řadě a Ravens šestkrát za sebou. Josh Allen a Lamar Jackson našli své mantinely a oběma budou výzvou houževnaté obrany. Rozdílem pro Baltimore je však běžecká hra, kterou zažehl J. K. Dobbins, jenž zaznamenal TD v sedmi zápasech v řadě. Ravens mohou díky této hře omezit počet útoků Buffala a jejich obrana omezuje možnosti Bills v červené zóně. Marlon Humphrey pečetí vítězství pozdním zachycením.

Pick: Ravens 28, Bills 24

Tyreek Hill-Patrick Mahomes-120220-GETTY-FTR

• Cleveland Browns v Kansas City Chiefs (-10)

Neděle, 15:30 hod, CBS

Browns budou hrát se sebevědomím, které jim dodává první vítězství v play-off po 25 letech. Nebuďte překvapeni, pokud se Cleveland ujme vedení v první čtvrtině a dokáže mít úspěch v běhu s míčem s Nickem Chubbem a bývalým running backem Kansas City Kareemem Huntem proti obraně Chiefs, která povolila 4,5 yardů na přenos. Browns však dovolili 300 a více yardů přihrávek v sedmi z posledních osmi zápasů. Patrick Mahomes ve druhém poločase trefí Tyreeka Hilla dvěma dlouhými TD přihrávkami a Chiefs budou tlačit na Bakera Mayfielda, aby držel krok. Bude to zápas s nejvyšším počtem bodů tohoto víkendu.

Pick: Chiefs 38, Browns 30

arians-brady-123120-getty-ftr

• Tampa Bay Buccaneers v New Orleans Saints (-3,5)

Sobota, 20:15, FOX

Svatí smetli soupeře v základní části a Tom Brady v těchto dvou zápasech hodil pět interceptions. Útok Tampy Bay se od té doby zlepšil a příchod Antonia Browna dělá New Orleans další problém. Tampa Bay v utkáních základní části držela na uzdě Alvina Kamaru, ale Drew Brees nedělal velké chyby. To přispívá ke klasickému třetímu dílu a Brady vede pozdní TD drive, který zpečetil silniční rozrušení TD přihrávkou na Roba Gronkowského. Kdo jiný by to měl být?

Pick: Buccaneers 31, Saints 27