V draftu NFL 2020 byli vybráni tři hráči z fotbalových programů DII a DIII, přičemž první z nich byl vybrán ve druhém kole. Zde je to, co byste měli o těchto výtečnících z malých škol vědět:

Kyle Dugger, Safety (Lenoir-Rhyne) – 2. kolo, celkové 37. místo

„Jsi náš typ.“
Moment, kdy @KingDugg_3 dostal telefonát od BB & RKK. #PatsDraft pic.twitter.com/u6hh3dAS0Q

– New England Patriots (@Patriots) 25. dubna 2020

Hvězdu druhé divize si New England Patriots vybrali jako celkově 37. hráče, čímž se stal pátou volbou ve druhém kole draftu – a první volbou mimo úroveň FBS. Dugger upoutal pozornost skautů New England svými 237 přihrávkami s 10 zachycenými míči během své vysokoškolské kariéry.

VÍCE O DUGGEROVI: Hvězda Divize II Kyle Dugger z Lenoir-Rhyne vybrán New England Patriots ve druhém kole

Tento 180 cm vysoký bezpečák byl letos jako jediný hráč DII pozván na Senior Bowl a stal se prvním hráčem z Lenoir-Rhyne, který byl draftován po 20 letech. Dugger také získal cenu Cliffa Harrise jako nejlepší obránce Divize II a stal se nejvýše draftovaným hráčem DII od roku 1999. Přestože Dugger v uplynulé sezóně chyběl kvůli zranění, vrátil proti UVA-Wise dva punty na touchdown.

Ben Bartch, ofenzivní zadák (Saint John’s (Minn.)) – 4. kolo, celkové 116. místo

Saint John’s (Minn.) Athletics Ben Bartch z týmu Saint John’s (Minn.) – 4. kolo, celkové 116. místo

Saint John’s (Minn.) Athletics Ben Bartch z týmu Saint John’s (Minn.).) byl draftován týmem Jacksonville Jaguars

Ben Bartch byl jediným hráčem III. divize, který byl během draftu NFL 2020 vyřazen z výběru: OT ze Saint John’s (Minn.) si ve čtvrtém kole ze 116. místa vybrali Jacksonville Jaguars.

VÍCE O BARTCHOVI: Bena Bartche ze Saint John’s (Minn.) si ve čtvrtém kole draftu NFL vybrali Jacksonville Jaguars

Bartch zaujal týmy svým atletickým talentem a všestranností. Přestože svou kariéru v týmu Johnnies zakončil jako levý bek, hrál tento 305 cm vysoký obránce v prvních dvou sezónách v týmu Saint John’s na pozici krajního beka.

Kyle Hinton, útočný obránce (Washburn) – 7. kolo, celkové číslo 253

Útočný obránce Washburnu z Peorie v Arizoně byl druhým hráčem Divize II draftovaným v draftu NFL 2020. Hintona si vybrala Minnesota Vikings jako 253. hráče v celkovém pořadí v sedmém kole a bude se snažit být výraznou posilou útočné řady Vikings. Během čtyř let ve Washburnu byl čtyřikrát vybrán do celokonferenčního výběru a nastoupil k posledním 34 zápasům své kariéry. Hinton si také vysloužil ocenění druhého týmu All-American v atletice, když skončil devátý na mistrovství NCAA v hodu břemenem.