Az egyik legnehezebb döntés, amit egy sportolónak meg kell hoznia, az a visszavonulás. Néha a játékos hozza meg a döntést. Máskor a játék dönt helyettük. Akárhogy is, ez az egyik legnehezebb döntés minden versenyző számára.

A csapatsportokban gyakran az érdeklődés hiánya adja meg a játékosnak a támpontot a visszavonuláshoz. Az egyéni sportágakban, mint például a tenisz, kicsit nehezebb lehet a játékosnak felmérni, hogy mikor van itt az ideje a búcsúnak. Íme négy teniszező, akinek már korábban vissza kellett volna vonulnia.

Fernando Verdasco

A spanyol 2001-ben lett profi teniszező, és meglehetősen egyenletes karriert futott be. Hét tornát nyert Grand Slam cím nélkül. Verdasco jelenleg a 37. helyen áll a világranglistán, ami nem borzasztó, de meglehetősen messze van a karrierje csúcsától, a hetedik helyezéstől, amit 2009-ben ért el.

Nem arról van szó, hogy Verdasco nem tud játszani; még mindig tud. De 35 évesen már őskövület a tour többi tagjához képest. Jóval túl játszik a tipikus nyugdíjkorhatáron. Ha Verdasco 2019-et az utolsó évének tekintené a játékban, az nem jelentené azt, hogy akkor távozna, amikor még előttünk jár. De még mindig jobb, mintha akkor távozna, amikor már túlságosan lemaradt.

Tomas Berdych

A 33 éves Tomas Berdych, mióta 2002-ben profi teniszező lett, a negyedik helyig jutott. Eddig 13 tornát nyert 639-339-es mérleggel. Idén 12-6-ra áll, és több mint 400 000 dolláros pénzdíjat nyert.

Miért vonul vissza most? Berdych a 110. helyen áll a világranglistán, néhány helyet javítva a legutóbbi karrierje legrosszabb, 112. helyéhez képest. Győzelemmel rendelkezik, és tisztességesen keresett ebben a szezonban. A 16 éves veterán számára talán itt az ideje, hogy egy nagyszerű véget érjen a pályafutása.

Feliciano Lopez

A világranglista 54. helyén álló, 37 éves Feliciano Lopez pályafutása már szebb napokat is látott. Lopez 1997-ben lett profi teniszező, és eddig hét tornát nyert. Pályafutása során 480-438-as mérleggel rendelkezik, de idén eddig csak 7-8-at tudott felmutatni. 2015-ben még a 12. helyen állt a világranglistán, de ez már nagyon régen volt.

A visszavonulásáról szóló pletykákkal kapcsolatban Lopez a következőket mondta az UBiTennis.net beszámolója szerint:

“Az igazság az, hogy nem gondolkodtam ezen. Idén az a szándékom, hogy végigjátsszam az összes tervezett naptárt, és majd meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok az év végén, ha minden jól megy, és olyan ranglistám lesz, ami lehetővé teszi, hogy játszhassak a Grand Slameken és a legfontosabb tornákon, akkor valószínűleg még egy évet játszom”.

Lopez nem játszik borzasztóan, de úgy tűnik, az írás a falon van. Abból kiindulva, ahogy a karrierje jelenleg alakul, lehet, hogy Lopeznek érdemes lenne még idén befejeznie.

Ivo Karlovic

A horvát sztár Ivo Karlovic ritkaságnak számít a teniszvilágban – 180 centiméterével magasan a versenytársai fölé magasodik. Még ritkább, hogy elmúlt 40 éves és még mindig teniszezik. 2000-ben lett profi, vagyis akkor, amikor a mai topjátékosok közül néhányan még pelenkásak voltak, vagy közel álltak hozzá.

Karlovic elmondása szerint élete legjobb formájában van. Karlovic pályafutása során nyolc tornát nyert, de 2016 óta nem győzött. Az ő korában inkább előbb, mint utóbb visszavonul, hiszen a világranglistán a 80. helyen áll.

Az egyik nagy ok, amiért Karlovic visszavonulhat? Ő azon kevés játékosok egyike, akik 2-1-es mérleggel rendelkeznek Novak Djokovic ellen. Ha hamarosan visszavonul, akkor megőrizheti ezt a meglehetősen történelmi eredményt anélkül, hogy újra összefutna Djokoviccsal a turnén.