A dolgok nem indult pontosan úgy, ahogy talán remélte, mint a Bears, hiányzik 3 OL kezdők, nem volt tavaszi edzésük a vadonatúj edzői stábnak, és nem játszottak még meccset, miután 3 különböző meccset is töröltek, a Kansas első drive-ján egy TD-t kaptak, így 7-0-s hátrányba kerültek, de 31 ponttal később a meccs aligha volt kétséges. Ugyanazon a napon, amikor a Texas Tech 56-ot dobott a Texasnak egy hosszabbításos vereség után, Mike Leach bemutatta a SEC-nek az Air Raidet a legtisztább formájában, amikor a regnáló nemzeti bajnokot kétszámjegyű különbséggel verte otthon, két különböző SEC-meccs 7-5-ös állással ment a félidőre, és az Oklahoma elvesztette a Kansas State-et, miután a második félidőben nagyot ment, a Bears 1-0-ra áll. Dave Aranda hivatalosan is az első nem beugró (azaz nem-Grobe) Baylor edző, aki 1993, Chuck Reedy óta megnyerte az első meccsét!

A Baylor támadásban az első félidőben többnyire nem tűnt szinkronban lévőnek, ami nagyrészt a már említett hiányzó kezdők miatt az OL-en és a játékidő hiánya miatt a nem zöld-aranyat is viselő emberek ellen. Brewer a második negyedben kicsit megütötte magát, és nem igazán kapott lehetőséget arra, hogy kiszellőztesse magát, mielőtt a játék elszabadult volna, vagyis Tyquan Thornton teljesen hiányzott. De a pozitívum, hogy az egész meccsen nulla eladott labdánk volt, Trestan Ebner négy touchdownnal – egy futó-, egy elkapó- és két kickoff-visszahordással (amivel a Baylor játékosai között csak ezen a meccsen beállította a kickoff-visszahordás rekordját) és közel 300 yarddal, John Lovett pedig megmutatta, miért vezette a csapatot futásban az elmúlt két év mindegyikében. Mindketten lehetőséget kaptak arra is, hogy a wildcatből is bevetésre kerüljenek, amire szerintem senki sem számított. Azt kell gondolni, hogy a Baylor OC Larry Fedora már nagyon várta a lehetőséget, hogy ezt elővehesse, mióta 2015-ben a Russell Athletic Bowlban Johnny Jefferson, aki egyesek szerint még mindig fut.

Mielőtt továbbmennénk, egy rövid gif-intermezzo Ebner második return TD-jéről, amivel ő lett az első játékos a Baylor történetében, akinek két bármilyen típusú return TD-je volt ugyanazon a meccsen (h/t David Kaye-nek a Twitteren az infóért):

Védekezésben a Baylor egy TD-t adott a meccs első drive-jában (amit egy roughing-the-passer büntetés hosszabbított meg, egy a sok személyes szabálytalanság közül), aztán a folytatásban nem sok mást. A nyitó drive után a Kansas támadása turnover-on-downs, punt, punt, punt, punt, turnover-on-downs, punt, punt, punt, punt, punt volt a harmadik negyed végéig, amikor 31-7 volt az állás. Jalen Pitre, az Egy, aki maradt, és Terrel Bernard voltak a legfényesebb pontok ezen az oldalon, de az Arkansas Államból átigazolt William Bradley-King pontosan azt tette, amit vártunk tőle a passzolásban a harmadik leindításoknál, és a védelem összességében csodálatra méltóan elzárta a Kansas támadását, amíg jóval az eredmény el nem dőlt. Összességében elégedett voltam a teljesítményükkel, és el voltam ragadtatva Bernardtól, aki az egész meccsen végig a pályán volt. Még nincs meg a hivatalos statisztikája, de legalább egy tucat tacklet és legalább egy sacket szerzett – azt, amelyik a safety-t okozta. Ez:

Alig várom, hogy lássam a hivatalos statisztikákat a tackle-for-loss és a sackek tekintetében az egész csapatra vonatkozóan. Elég sok lesz belőlük. A részvételi jelentés is érdekes lesz, mivel úgy tűnt, hogy elég sok játékost rotáltunk át a védelemben down és távolság alapján.

Összességében, ha olyan helyeket akarnánk keresni, ahol a Baylornak feltétlenül javulnia kell ahhoz, hogy a Big 12 nem-kansasi csapatait megverje, egy ugrik ki: a büntetések. A Baylor az első félidőben 8-at kapott 95 yardért, és bár a második félidőben nem sikerült egyet sem, ez nem lesz elég a jobb csapatok ellen, különösen akkor nem, ha a támadójátékokat a passer roughing the passerrel és hasonlókkal hosszabbítod meg. A másik a támadósor, amelytől azt várnám, hogy azonnal javulni fog, amint a mai meccsről hiányzó 3 kezdőjátékos visszatér. De leginkább a büntetésekkel és az általános támadóhatékonysággal van baj, és ezeknek a dolgoknak javulniuk kell, ahogy a csapat tapasztalatot szerez a tényleges meccseken. Ha olyan helyeket akarnánk keresni, ahol rendkívül izgatottak lehetünk, akkor a már említett Ebner és Lovett mellett kétlem, hogy olyan sok olyan meccs lesz, ahol Brewer mindössze 24 kísérletet fejez be 145 yardért, és néhány legjobb fegyverünk (Thornton, Josh Fleeks, stb.) nem kapott igazi esélyt arra, hogy megmutassa, mire képes. Ez a harci állomás még nem is működik teljesen.”

Gratulálok Dave Arandának vezetőedzői pályafutása első győzelméhez, valamint a stáb többi tagjának a 2020-as szezon első győzelméhez és (egyesek számára jelenlegi) wacói megbízatásukhoz. Hacsak addig nem történik valami a teszteléssel vagy az érintkezés nyomon követésével, a Bears jövő szombaton Morgantownban lép pályára a West Virginia ellen a következő mérkőzésen!