William Clyde Elliot II talán nem ismerős, de Chase Elliottról, a 23 éves stock car versenyzőről biztosan hallottál már. A Nyilas csillagjegyben született 1995. november 28-án, Dawsonville-ben (Georgia, USA), és jelenleg a NASCAR sorozat egyik legígéretesebb versenyzője.

View this post on Instagram

Suns out in Pocono, 2 órakor indulunk:Keleti idő szerint 30-kor. Kapcsolódjatok be, ha érdekel, ha nem… nos, akkor ne kapcsoljatok. Happy Sunday #di9

A post shared by Chase Elliott (@chaseelliott9) on Jul 29, 2018 at 7:09am PDT

Családi élet

Chase édesapja, Bill az egyik legsikeresebb NASCAR stock car versenyző volt. A dawsonville-i Awesome Bill néven ismert pályafutása során fia egyik példaképe volt. Chase a tehetséget, a sebesség és az adrenalin iránti szenvedélyt apjától örökölte.

Chase jelenleg a 9-es számú Chevrolet Camaro ZL1 volánja mögött versenyez a Monster Energy NASCAR Cup Series-ben. A fiatal versenyző nem csak édesapja eredményeit előzte meg, de számos díjat és kitüntetést is nyert, mint az egyik legfiatalabb NASCAR-bajnok.

Chase Elliottnak van két idősebb féltestvére apai ágról, Lauren Star és Britanny. Édesanyja Cindy, az “Illustrated” és a “Scene” egykori fotósa, az Elliott család menedzsere és a közösségi média igazgatója.

Elképzettség

Chase Elliott fiatalon kezdte karrierjét, de a tanulmányait sem hanyagolta el. Tekintve, hogy 13 évesen (6. osztály) kezdett versenyezni, egy tinédzsernek elég nagy kihívás volt egyensúlyozni a karrier és az oktatás között, hiszen gyakran hiányzott az órákról, de Chase-nek sikerült. 2014-ben érettségizett a Kings Ridge Christian Schoolból, de nem gondolt arra, hogy főiskolára menjen, mert már akkor eldöntötte, hogy elkötelezi magát a versenyzői karrier mellett. A USA Today Sportsnak adott interjújában Chase így nyilatkozott:

“Visszagondolsz az iskolára, és nem emlékszel arra a sok-sok órára, amikor későig fennmaradtál, hogy a dolgozatokra tanulj. Hiányozni fognak a jó idők, a nevetés a haverokkal. Az iskolai oldal, abszolút nem. Nekem határozottan nem az volt a legélvezetesebb. Egyértelműen szívesebben versenyeznék.”

Chase Elliott

Út a hírnév felé

A hivatalos adatok szerint Chase Elliott pályafutása hivatalosan 14 évesen, 2009-ben kezdődött az X-1R Pro Cup stock car sorozatban. Tizenegy futam után egyetlen győzelem és tíz top tízes helyezés volt a mérlege.

A következő évben megnyerte a Blizzard Series, a Miller Lite és a Gulf Coast bajnokságot útközben, és a Georgia Asphalt Pro Late Model Series Év Újoncának választották. 2011-ben megnyerte a Snowball Derby-t, a verseny történetének legfiatalabb bajnoka lett, és még ugyanebben az évben hároméves szerződést kötött a Hendricks Motorsporttal, és elkezdett a Stock car túrasorozatban versenyezni.

Stock Car Touring karrier

Az első és a második szezonjában Chase a K&N Pro Series, East és West divízióban versenyzett, és kisebb sikereket ért el, egy harmadik és egy negyedik helyet; egy baleset után az egyik futamot a 17. helyen fejezte be.

2013-ban Elliott megnyerte a Pocono Raceway-en megrendezett The Tricky Triangle-t, ami után az ARCA Racing Series engedményt tett, és lehetővé tette a 17 éves Chase részvételét, aki így az ARCA szuperspeedway-futamok történetének legfiatalabb győztese lett.

Hosszú nap. A 19. helyen végzett a NAPA Chevrolet-vel Atlantában.

Posted by Chase Elliott on Sunday, February 24, 2019

Beállt a National NASCAR Series-be

2013-ban Chase Elliott sikeres kamionversenyzőként bizonyított, a legfiatalabb résztvevőként pole pozíciót szerzett a Tennessee állambeli Bristolban rendezett UNOH 200-as versenyen, majd gyanús futamot nyert, miután az utolsó kanyarban összetörte egyik riválisát a Chevrolet Silverado 250-es versenyen az Ontario állambeli Burketonban.

Ezután Chase 2016-ig rövid szünetet tartott a kamionversenyeken; miután 2017-ben megnyerte az Alpha Energy Solutions 250, Henry County, Ridgeway, Virginia államban rendezett versenyt, Elliottnak nem volt jelentős sikere a kamionversenyeken.

A fiatal versenyző 2014 januárjától a NASCAR Xfinity Series tagja lett. Abban az évben megnyerte az O’Reilly Auto Parts 300, a VFW Sports Clips Help a Hero 200, az EnjoyIllinois.com 300 stb. futamokat. Az évet a Nationwide Series legfiatalabb bajnokaként zárta.

Cup Series debütálás

2015-ben Chase Elliott csatlakozott a NASCAR elsőszámú versenyéhez, a Monster Energy Cup Series-hez, de abban a szezonban jelentős sikerek nélkül, bár az év újoncaként pole pozíciót szerzett a Daytona 500-ra; bár az élen állt, a pályáról való kicsúszás miatt az utolsó helyezettek között fejezte be a versenyt. Elliott azonban elegendő első ötös és első tízes helyezéssel a végső összesítésben ötödikként zárta ezt a szezont, és a NASCAR rájátszásba kvalifikálta magát, ahol a 10. helyen végzett.

A fiatal Chase legjelentősebb sikere tavaly, pályafutása hatodik szezonjában a Monster Cup Seriesben aratott győzelem volt Watkins Glenben. Hamarosan további két futamot is megnyert, a Gander Outdoors 400-at Doverben és a Hollywood Casino 400-at Kansas Cityben, Kansasben.

Nettó vagyon

Mióta 2016-ban a Sprint Cup Series tagja lett, Chase Elliott számos szponzort szerzett, mint például a NAPA, a Mountain Dew, a 3M, a Good Year és még sokan mások. Legutóbb a Hooters csatlakozott Elliot csapatához, mindannyian jelentősen hozzájárultak, így nettó vagyonát a források 2 millió dollárra becsülik, ami a jövőben biztosan magasabbnak tűnik.

Singli-e Chase Elliott?

Bár fiatal és vonzó, Chase Elliott nem a mozgalmas szerelmi életéről híres. Bár senki sem tudja pontosan, hogy mióta, kapcsolatot ápol a diáklány Kaylie Greennel; szerelmes párnak tűnnek, hiszen gyakran mutatkoznak a nyilvánosság előtt. Kaylie követi és támogatja Chase-t a versenyeken – elég jól ismeri az autóversenyzést, hiszen édesapja és bátyja is NASCAR-versenyző.

Fizikai jellemzők

Chase Elliott sötét hajú, körülbelül 1,78 cm magas (5 láb 10 hüvelyk) és 145 kiló (66 kg). Mint a NASCAR versenyek egyik legfiatalabb résztvevője, Chase biztosan felhívja magára a figyelmet a megjelenésével, hiszen mindig vidám és mosolygós.

Az ebéd vagy a vacsora @Hooters ma engem illet barátaim. Ne felejtsetek el egy @MountainDew-t a szárnyatok mellé. Látogassatok el https://t.co/qHEGszOFmm a részletekért. pic.twitter.com/nC1WKsY9F0

– Chase Elliott (@chaseelliott) October 22, 2018

Interesting Facts

• Chase Elliott szabadidejében szeret videojátékokkal játszani. Rajong a Fortnite-ért, és a georgiai futballcsapatért, az Atlanta Bravesért.
  • Az édesanyja, Cindy szerint Chase olyan, mint az édesapja – szeret nyerni, de tudja, hogyan kell stílusosan és méltósággal veszíteni.
  • Szeret repülőgépet vezetni, van pilótaengedélye.
  • 2018-ig Chase autójának száma 24 volt, amit a kisebb versenyeken viselt, mielőtt 9-re változtatták, édesapja, Bill tiszteletére.
  • Vendégszerepelt a “Ridiculousness” és a “The Dude Perfect Show” című tévéműsorokban.
  • Számos autós magazin címlapján szerepelt – “NASCAR Illustrated”, “Georgia Magazine”, stb.
  • Chase Elliott több animációs film és videojáték szinkronizálásában is részt vett.
  • A NASCAR sztárpilóta Tony Stewartot csodálja.