Chase Elliott a pole pozícióból védi meg 2018-as győzelmét Watkins Glen-ben.

A Hendrick Motorsports Chevrolet Camaro versenyzője 127,297 mph-s (69,287 másodperc) körrel teljesítette a feladatot a kétkörös, csoportos kvalifikáció során szombat este. Elliott tavalyi, Watkins Glen-i győzelme volt az első a Monster Energy NASCAR Cup Series-ben.

A pole a harmadik a szezonban Elliott számára, és a hetedik pályafutása során. Ez egyben az első Watkins Glenben.

Elliott mellé az első sorba kerül Hendrick csapattársa, William Byron, aki 127.144 mph-t ért el.

Az első ötös további tagjai: Kyle Busch (126.976 mph), Martin Truex Jr. (126.861 mph) és Kyle Larson (126.976 mph).779 mph).

A top 10-et Denny Hamlin (126,726 mph), Kurt Busch (126,300 mph), Jimmie Johnson (126,124 mph), Aric Almirola (125,928 mph) és Brad Keselowski (125,926 mph) egészítette ki.

Michael McDowell és Ricky Stenhouse Jr. is továbbjutott a döntőbe. Ők a 11., illetve a 12. leggyorsabbak voltak.

Akik a kvalifikáció első köre után kiestek: Clint Bowyer a 13., Erik Jones a 14., Kevin Harvick pedig a 15. helyen végzett.

Jones megszakította a kvalifikáció első körét, amikor megállt az 1-es kanyarban. A Joe Gibbs Racing Toyotájának kilyukadt az egyik gumija, és visszavontatták a garázsba, hogy ne szakadjon szét. Mivel Jones még egy kört sem teljesített, a NASCAR megengedte a csapatnak, hogy új gumit tegyen a 20-as számú Camryre, és visszatérjen a pályára.

Mivel hátrébb Alex Bowman a 17., Ryan Blaney pedig a 19. helyen végzett. A top 20-on kívül Joey Logano a 21., Ryan Newman a 25., Austin Dillon pedig a 28. helyen végzett.

Minden kvalifikációs eredmény nem hivatalos, mivel a kvalifikáció utáni ellenőrzésre vasárnap reggel kerül sor.

STARTÓSOROZAT

A következő versenyzők: Go Bowling at The Glen vasárnap 15.00 órakor az NBCSN-en.