Natalie Decker már fiatal korától kezdve magasra tűzte céljait a motorsportban. Most, 18 évesen a wisconsini születésű versenyző már jó úton halad afelé, hogy a NASCAR egyik legjobb fiatal versenyzője legyen.

natalie decker sps győzelemA győzelmek és az erős rajongótábor azóta része Decker életének és karrierjének, hogy először ült gokart volánja mögé. Az azóta eltelt években futamokat és bajnokságokat nyert, mindez pedig oda vezetett, hogy a NASCAR Drive for Diversity programjának részese legyen, és a sportág legmagasabb szintjére lépjen.

Az egész fiatal versenyzőként kezdődött, ahol négy pályabajnokságot nyert gokartban szülőhelye, Wisconsin környékén. Onnan átkerült a teljes méretű stock carokba. A CWSSA Super Stock bajnoka lett a 35 versenyzőből álló tehetséges mezőnyből. A sikerek a Limited Late Model divízióban folytatódtak, ahol egy futamot nyert és két dobogós helyezést ért el.

Egy újabb lépcsőfok vezetett felfelé a versenyzői ranglétrán, ahol a Midwest Truck Tourban az év sportolója lett, a Triple Crown Super Truck Seriesben pedig egy győzelmet és az év újonca címet szerzett.

Decker a versenyképes Late Model kategóriába való átlépésével kezdte meg gyors felemelkedését a feltörekvő versenyzők listáján. A floridai New Smyrna Speedwayen 2013-ban a World Series of Stock Car Racing minden egyes fordulójában rajthoz állt. A pályán elért sikerei miatt beválasztották a 2013-as és 2014-es NASCAR Rev Racing Drive for Diversity kombinációba.

A wisconsini State Park Speedway-en Decker 2014-ben 10 gyorsasági időt és hét futamgyőzelmet ért el, ami a pályabajnoki címhez vezetett. Emellett ő volt az év újonca, és az összesített pontversenyben a negyedik helyen végzett a State Park Super Late Model divízióban.

A wisconsini Golden Sands Speedway Super Late Model divíziójában és a versenyző TUNDRA Super Late Model sorozatban is győztes volt 2014-ben a felső középnyugati régióban.

natalie revA NASCAR csúcsvezetése választotta ki Deckert, hogy 2015-ben részt vegyen a NASCAR Drive for Diversity programjában a bizonyítottan futamgyőztes Rev Racing csapattal. Hétről hétre az ország legjobb rövidpályás versenyzői ellen küzdött a “NASCAR-sztárok szülőhelyén”, a Hickory Motor Speedwayen. Decker a Rev Racing csapatával Hickoryban és azon túl is felkapta a fejét, és a családja által üzemeltetett Super Late Model pályákon is rengeteg sikert aratott Wisconsintól Floridáig. Ez a siker négy Super Late Model győzelem formájában jelentkezett a Golden Sands és a State Park Speedways között.

A rekordok megdöntésével Decker lett az első női versenyző, aki valaha dobogós helyezést ért el az ARCA Midwest Touron. A Florida államban a szezon során elért sikerei révén Decker elnyerte a NASCAR Whelen All-American Series Év Újonca címet is a napfényes államban.

2016-ban Decker célja, hogy tovább lépkedjen felfelé a NASCAR versenylétrán, miközben további győzelmeket és elismeréseket szeretne elérni a rövid pályákon szerte Amerikában.