2008. január 16-án bejelentették, hogy Chung úgy döntött, lemond az utolsó évéről, és jelentkezik a 2008-as NFL Draftra. Három nappal később Chung bejelentette, hogy úgy döntött, inkább visszatér az Oregonba a végzős évére. 2009. január 24-én Chung részt vett a 2009-es Senior Bowl-on a Cincinnati Bengals vezetőedzője, Marvin Lewis északi csapatának tagjaként, amely 18-35-re kikapott a déliektől. Ezután részt vett az NFL Scouting Combine-on, és a gyakorlatok többségét elvégezte, mielőtt térdsérülést szenvedett. A sérülés miatt nem tudta elvégezni a short shuttle és a three-cone drillt. 2009. március 12-én részt vett az Oregon pro dayjén, ahol lefutotta a short shuttle-t, a three-cone drillt és a pozíciós gyakorlatokat. A draft előtti folyamat végén az NFL draft szakértői és a játékosmegfigyelők a második körbe sorolták. Chungot a DraftScout.com a draft legjobb erős biztonsági játékosának tartotta, Mike Mayock, az NFL elemzője pedig a második legjobb biztonsági játékosnak.

New England PatriotsSzerkesztés

A New England Patriots a 2009-es NFL Draft második körében (34. helyen) választotta Chungot. Chung volt a második safety, akit 2009-ben draftoltak, egy választással a Western Michigan safety-je, Louis Delmas mögött. A Chung kiválasztásához használt második körös picket korábban a Kansas City Chiefs elcserélte a Patriotsra Matt Casselért és Mike Vrabelért cserébe.

2009-es szezon: A New England Patriots 2009. július 27-én négyéves, 5 millió dolláros szerződést kötött Chunggal, amely 2 millió dolláros aláírási bónuszt tartalmaz.

A védelem koordinátora, Dean Pees versenyt rendezett Chung, Brandon Meriweather, James Sanders és Brandon McGowan között az új kezdő safetiek kinevezésére. Bill Belichick vezetőedző az alapszakasz kezdetére Chungot nevezte ki Brandon Meriweather mögé tartalék erős biztonsági védőnek.

Chung a Patriots szezonnyitó mérkőzésén debütált az NFL-ben a Buffalo Bills ellen, és egy tackle-t jegyzett a 25-24-es győzelem során. Csapattársával, Darius Butlerrel közösen hajtotta végre első NFL-es tackle-jét a cornerback Leodis McKelvin ellen egy 21 yardos kick return során a negyedik negyedben. A 6. héten Chung szezoncsúcsot jelentő nyolc tacklet gyűjtött össze, hárított egy passzt, és végrehajtotta első NFL-interceptionjét Vince Young irányító passzából, amikor a Patriots 59-0-ra legyőzte a Tennessee Titanst. A következő héten négy szóló tackle-t gyűjtött, és megszerezte első NFL-es sack-jét Josh Johnson irányító ellen a Patriots 35-7-es Tampa Bay Buccaneers elleni mérkőzésén a Wembley Stadionban a 7. héten. A 10. héten Chung megszerezte első NFL-kezdését, és öt összesített tackle-t jegyzett az Indianapolis Colts elleni 35-34-es vereség során.

Chung újonc évét 37 összesített tackle-vel (25 szóló), két sackkel, egy passzlepattanóval és egy interceptionnel zárta 16 mérkőzésen és egy kezdőként.

A Patriots 10-6-os mérleggel végzett az AFC East élén. 2010. január 10-én Chung első NFL rájátszás mérkőzésén szerepelt, amikor a Patriots 33-14-re kikapott a Baltimore Ravens-től az AFC Wildcard Game-ben.

2010-es szezonSzerkesztés

2010. január 15-én jelentették, hogy Dean Pees védelmi koordinátor nem hosszabbítja meg a szerződését és nem tér vissza a Patriotshoz. Bill Belichick vezetőedző vette át a szezonra a védelmi koordinátori feladatokat. Chung Brandon McGowan és James Sanders ellen versenyzett a kezdő erős védő posztjáért. Hivatalosan is ő lett a kezdő strong safety az alapszakasz kezdetén, Brandon Meriweatherrel együtt.

Chung kezdett a Patriots szezonnyitó mérkőzésén a Cincinnati Bengals ellen, és karrierje csúcsát jelentő 16 tacklet (12 szóló) gyűjtött a 38-24-es győzelem során. 2010. október 4-én Chung öt kombinált tacklet szerzett, és visszahozta Chad Henne interceptionjét egy 51 yardos touchdownért, ami pályafutása első pontja volt. Emellett egy puntot és egy mezőnygólt is blokkolt, amikor a Patriots 41-14-re legyőzte a Miami Dolphinst a Monday Night Footballban a 4. héten. A 6. héten a Baltimore Ravens elleni 23-20-as győzelem alkalmával 13 tacklet (öt szóló) gyűjtött össze a Baltimore Ravens ellen. A következő héten Chung egy tackle-t végzett, mielőtt a San Diego Chargers elleni 23-20-as győzelem után kiesett, miután megsérült a térde. A térdsérülés miatt a következő két mérkőzésen (8-9. hét) nem lépett pályára.

Chung második NFL-szezonját 96 összesített tackle-vel (72 szóló), kilenc passzleválással, három interceptionnel és egy touchdownnal zárta 14 mérkőzésen és 13 kezdőként.

A Patriots 14-2-es mérleggel végzett a divízió élén, ezzel megszerezte az első körös szabadkártyát és a hazai pálya előnyét. 2011. január 16-án Chung először kezdett az NFL-ben egy rájátszásbeli mérkőzésen, és négy szóló tackle-t jegyzett a New York Jets elleni 28-21-es vereség során az AFC divíziós fordulójában. A második negyedből 1:14 perccel a vége előtt Chung úgy döntött, hogy audible-t kér egy puntra, és úgy döntött, hogy egy trükkös játékban inkább a long snapper-től kap egy közvetlen snapet, és megpróbál négy yardot szerezni az első downért. Elrontotta a direkt snapet, és a New England 37 yardos vonalánál visszaszerezte a fumble-t, ami nem vezetett eredményre. A hiba sokba került, mivel a New York Jets kihasználta a mezőnyfölényét, és négy játék és 41 másodperc alatt touchdownt szerzett, így a félidőre 14-3-ra vezetett a Patriots. Chung vállalta a felelősséget a hibáért, és kijelentette, hogy az ő döntése volt a közvetlen snap kérése. Elmagyarázta, hogy az audible-t azután hívta ki, miután felfedezte, hogy a Patriotsnak nyolc a hat ellen előnye van a blokkolási sémájukkal.

2011-es szezonSzerkesztés

Chung az edzőtáborba úgy lépett be, mint a kezdő erős védő, és hivatalosan is kezdőnek nevezték ki az alapszakasz kezdetére, Brandon Meriweather szabad védővel szemben. 2011. szeptember 18-án, a 2. héten, a San Diego Chargers elleni 35-21-es győzelem során Chung öt tacklet szerzett. A harmadik negyedben elhagyta a mérkőzést, és a negyedik negyedben tért vissza egy kemény gipsszel a hüvelykujja körül. Chung nem volt aktív a Patriots 3. heti vereségén a Buffalo Bills ellen, miután megműtötték a törött hüvelykujját. 2011. október 30-án, a 8. héten a Patriots Pittsburgh Steelers elleni 25-17-es vereség alkalmával 13 tacklet (tíz szóló) és egy passzot szerzett. Chung hét egymást követő mérkőzésen (10-16. hét) állt a pálya szélén, miután lábsérülést szenvedett.

Chung a 2011-es szezont nyolc mérkőzésen és nyolc kezdőként 62 összesített tackle-vel (37 szóló), négy passzleválással, egy interceptionnel és egy sackkel zárta.

A Patriots 13-3-as mérleggel az AFC East élén végzett, megszerezve az első körös szabadkártyát és a hazai pálya előnyét. Az AFC divíziós fordulójában a Denver Broncost, az AFC bajnoki mérkőzésen pedig a Baltimore Ravens-t győzték le. 2012. február 5-én Chung kezdett a Super Bowl XLVI-ben, és a Patriots 21-17-es vereségében a New York Giants elleni 21-17-es vereség alkalmával hat szerelést és egy passzlepattanót jegyzett.

2012-es szezonSzerkesztés

A védekezés koordinátora, Matt Patricia megtartotta Chungot, mint kezdő erős védőt, Steve Gregory free safety mellett. Chung a szezon első hat mérkőzésén kezdett, mielőtt vállsérülést szenvedett és négy mérkőzést kihagyott (7-11. hét). A távolléte alatt Devin McCourty helyettesítette, aki cornerbackből került át safety-be. A 11. héten történt visszatérésekor Chungot McCourty mögé nevezték ki tartalék erős biztonsági védőnek, és a következő négy mérkőzésen (11-14. hét) 65 védekezési pillanatra korlátozódott. 2012. december 23-án Chung a Jacksonville Jaguars elleni 23-16-os győzelem alkalmával a 16. héten Chad Henne két passzát elkapta és négy tacklet, két passzlevételt hajtott végre a Jacksonville Jaguars elleni 23-16-os győzelem alkalmával. A következő héten Chung a 17. héten, a Miami Dolphins elleni 28-0-s Patriots-győzelem alkalmával szezoncsúcsot jelentő hat tacklet és egy passzot hárított. Chung a szezon végén 12 mérkőzésen és nyolc kezdőként 44 kombinált tacklet (29 szóló), öt passzlevételt és két interceptiont szerzett.

Philadelphia EaglesSzerkesztés

2013. március 12-én a Philadelphia Eagles hároméves, 10 millió dolláros szerződést kötött Chunggal, 4 millió dollárral garantáltan. Újra összeállt az Eagles vezetőedzőjével, Chip Kellyvel, aki Chung utolsó két éve alatt az Oregon támadó koordinátora volt.

Chung (#23) üldözi a Washington Redskins irányítóját, Robert Griffin III-t 2013-ban.

A védelem koordinátora, Billy Davis nyílt versenyt rendezett a két új kezdő safety kinevezésére. A versenyben Chung, Kenny Phillips, Colt Anderson, Nate Allen, Kurt Coleman és David Sims vett részt. Chip Kelly vezetőedző a szezon kezdetén őt nevezte ki a kezdő free safety-nek, Nate Allen erős safety-vel együtt.

Chung kezdett az Eagles szezonnyitó mérkőzésén a Washington Redskins ellen, és a 33-27-es győzelem során hét tacklet jegyzett. Vállsérülés miatt két mérkőzésre (4-5. hét) kiesett. A 6. héten Chung két tacklet szerzett, mielőtt a harmadik negyedben kiesett az Eagles 31-20-as Tampa Bay Buccaneers elleni győzelménél, miután súlyosbodott a vállsérülése. A sérülés miatt további két meccset hagyott ki (7-8. hét), és elvesztette kezdő szerepét az újonc Earl Wolff miatt. Chung a 11. héten visszanyerte kezdő szerepét, és az alapszakasz utolsó hat mérkőzésén kezdett, miután Wolff térdsérülést szenvedett. 2013. december 29-én, a 17. héten, a Dallas Cowboys elleni 24-22-es győzelem alkalmával Chung szezoncsúcsot jelentő tíz tacklet (öt szóló) gyűjtött össze a 17. héten. Az Eaglesnél töltött egyetlen szezonját 59 kombinált tackle-vel (39 szóló) és három pass deflectionnel fejezte be 12 mérkőzésen és tíz kezdőként.

Az Eagles 10-6-os mérleggel végzett az NFC East élén. 2014. január 4-én Chung négy szóló tacklet szerzett az Eagles 26-24-es vereségében a New Orleans Saints ellen az NFC Wildcard Game-ben.

2014. március 11-én a Philadelphia Eagles mindössze egy szezon után elengedte Chungot, ezzel 2,25 millió dollárt spórolva meg a sapka alatt. Elengedését széles körben a sérüléseivel és a passzfedezéssel kapcsolatos problémáival magyarázták. A szereléssel kapcsolatos problémákat és több olyan esetet is említettek, amikor véletlenül csapattársait találta el, mint lehetséges okot az elengedésére.

New England Patriots (második állomás)Szerkesztés

2014-es szezonSzerkesztés

Az edzőtábor alatt Chung versenyzett Duron Harmonnal a kezdő erős védő posztjáért, miután a Patriots úgy döntött, hogy nem szerződteti újra a kezdő erős védőt, Steve Gregoryt. Bill Belichick vezetőedző Chungot nevezte ki kezdőnek a szezon kezdetére, Devin McCourty free safety mellé.

2014. november 30-án Chung a 13. héten a Green Bay Packers elleni 26-21-es vereség alkalmával szezoncsúcsot jelentő 11 tacklet (8 szóló) gyűjtött. A 15. héten Chung tíz kombinált tacklet (öt szólót), két passzlevételt és egy Ryan Tannehill passzát elkapta a Patriots 41-13-as győzelmében a Miami Dolphins ellen. A szezont 85 kombinált tackle-vel (54 szóló), passzleválással és egy interceptionnel zárta 16 mérkőzésen és 15 kezdőként. A Pro Football Focus 2014-ben 84,4-es osztályzatot adott Chungnak.

A Patriots 12-4-es mérleggel végzett az AFC East élén, ezzel megszerezte az első körös szabadkártyát és a hazai pálya előnyét. 2015. január 10-én Chung kezdett az AFC divíziós fordulójában, és hét összesített tacklet jegyzett a Baltimore Ravens elleni 35-31-es győzelem során. A Patriots bejutott a Super Bowlba, miután az AFC Championship Game-ben 45-7-re legyőzte az Indianapolis Coltsot. 2015. február 1-jén Chung kezdett a Super Bowl XLIX-ben, és egy szóló tackle-t szerzett a Seattle Seahawks elleni 28-24-es győzelem során.

2015-ös szezonSzerkesztés

2015. november 15-én Chung 12 kombinált tackle-t (hat szólót) gyűjtött a szezonban a New York Giants elleni szűk 27-26-os győzelem során a 10. héten. A Patriots 16. heti, New York Jets elleni vereségénél inaktív volt, miután az előző héten megsérült a csípője. A szezont 15 mérkőzésen és 14 kezdőként 85 kombinált tackle-vel (52 szóló), kilenc passzleválással és egy kierőszakolt fumble-lel zárta. Chung 88,4-es általános osztályzatot kapott a Pro Football Focus-tól, ami a hatodik legmagasabb osztályzat volt a 2015-ös év összes minősített safetje között.

A Patriots 12-4-es rekorddal az AFC East élén végzett, immár a második egymást követő szezonban. 2016. január 16-án az AFC divíziós fordulójában a Kansas City Chiefs elleni 27-20-as győzelem során kilenc összesített tacklet szerzett. A következő héten Chung öt kombinált tacklet gyűjtött a Patriots 20-18-as vereségén a Denver Broncos ellen az AFC Championship Game-ben.

2016-os szezonSzerkesztés

2016. április 1-jén a Patriots egyéves, 5,70 millió dolláros hosszabbítást kötött Chunggal, amely 1,80 millió dollár garantált és 800 ezer dolláros aláírási bónuszt tartalmaz. A megállapodás a 2018-as szezon végéig szerződésben tartotta őt.

Az 5. héten Chung a Cleveland Browns elleni 33-13-as győzelem során hét kombinált tacklet, egy passzlekerülést és Charlie Whitehurst passzát fogta el a Cleveland Browns ellen. Két héttel később Chung 11 kombinált tacklet (hét szóló) és két passzlekerülést gyűjtött be a Patriots 27-16-os Pittsburgh Steelers elleni győzelménél. A 11. héten a San Francisco 49ers elleni 30-17-es győzelem alkalmával kilenc tackle-t és egy sack-et gyűjtött Colin Kaepernick irányítótól. Chung a 2016-os szezont 91 összesített tackle-vel (52 szóló), három pass deflectionnel, egy interceptionnel és egy sackkel fejezte be 16 mérkőzésen és 16 kezdést követően. A Pro Football Focus 2015-ben 56,5-ös osztályzatot adott neki.

A Patriots 14-2-es mérleggel az AFC első helyén végzett. A Super Bowlba jutottak, miután az AFC divíziós fordulójában 34-16-ra legyőzték a Houston Texanst, majd az AFC bajnoki mérkőzésen 36-17-re a Pittsburgh Steelerst. 2017. február 5-én Chung öt szerelést és két védett passzt jegyzett, amikor a Patriots hosszabbításban 34-28-ra legyőzte az Atlanta Falcons csapatát, és megnyerte a Super Bowl LI-et. A Super Bowl a Super Bowl történetének első hosszabbításos mérkőzése és legnagyobb visszatérése volt.

2017-es szezonSzerkesztés

Bill Belichick vezetőedző megtartotta Chungot és McCourty-t kezdő safety duónak a 2017-es alapszakasz nyitányára. A 10. héten Chung négy szóló tacklet gyűjtött, elkapott egy passzt, és 30 yardra visszahozta Brock Osweiler interceptionjét a Patriots 41-16-os Denver Broncos elleni győzelmében. 2017. november 26-án, a 12. héten a Miami Dolphins elleni 35-17-es győzelem során tíz kombinált tackle-t (kilenc szólót) szerzett.

Chung a 2017-es szezont 84 kombinált tackle-vel (71 szóló), kilenc passzleválással és egy sackkel zárta 16 mérkőzésen és 11 kezdőként. A Pro Football Focus 79,0 általános osztályzatot adott Chungnak 2017-ben. Az ő osztályzata a 42. legmagasabb osztályzat volt a szezon során a minősített safetyk között.

A Patriots 13-3-as mérleggel végzett az AFC East élén, és megszerezte a hazai pálya előnyét és az első körös szabadkártyát. Az AFC divíziós fordulójában 35-14-re legyőzték a Tennessee Titans-t, az AFC bajnokságban pedig 24-20-ra a Jacksonville Jaguars-t, és ezzel biztosították második egymást követő Super Bowl-szereplésüket. 2018. február 4-én Chung kezdett a Super Bowl LII-ben, és összesen hat tacklet szerzett, mielőtt agyrázkódással távozott a mérkőzésről. A Patriots 41-33-as vereséget szenvedett a Philadelphia Eagles ellen.

2018-as szezonSzerkesztés

2018. március 19-én a New England Patriots kétéves, 7,80 millió dolláros szerződéshosszabbítást kötött Chunggal, amelyből 5,12 millió dollár garantált és 3,60 millió dollár aláírási bónusz, így a 2020-as szezonig szerződésben maradt. Chungot első alkalommal csapatkapitánynak is kinevezték.

Chung a Los Angeles Rams elleni Super Bowl LIII második félidejének elején megsérült, “jobb kéz- vagy csuklósérülést” szenvedett. A karjára léggipszet tettek, és lesétált a pályáról. Nem tért vissza a mérkőzésre, amelyet a Patriots 13-3-ra megnyert. A mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy eltört a karja. 2019. február 9-én Chungot megműtötték a törött alkarján.